حسین زاهدی مدیرعامل معین کوثر؛

سازمان اقتصادی کوثر از پروژه‌های زیان ده خارج شد

سازمان اقتصادی کوثر از پروژه‌های زیان ده خارج شد
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری عمران و ساختمان معین کوثر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر از خروج این سازمان از ۲ پروژه زیان ده «برج‌های دوقلوی کیو خرم آباد و مجتمع تجاری یاسوج» به نفع مردم و جامعه ایثارگری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، مهندس حسین زاهدی با بیان این خبر گفت: ساخت برج‌های دوقلوی خرم آباد لرستان ۱۰ سال پیش آغاز و قرار بود ۳ ساله تمام شود، اما رها شد.
زاهدی
 
وی افزود: لذا مدتی پیش با شهرداری و مسئولین شهری خرم آباد توافق کردیم که تمام امتیاز پروژه برج‌های دوقلو در اختیار شهرداری خرم آباد قرار گیرد.
 
زاهدی ادامه داد: کارشناسان کانون دادگستری خرم آباد بایستی حجم کار‌های انجام شده را برآورد قیمت کنند تا بر اساس آن، سازمان اقتصادی کوثر ۵۰ درصد عایدی مبلغ را در بخش سود ده و اشتغال آفرینی استان لرستان مانند دامپروری، کشاورزی و معادن سرمایه گذاری کند.
 
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری عمران و ساختمان معین کوثرگفت: مشابه این پروژه هم در شهر یاسوج استان کهکیلویه و بویر احمد بود که آن نیز قریب به ۱۰ سال در مرحله گودبرداری متوقف شده است. شریک سازمان اقتصادی کوثر در آنجا سازمان املاک و مستغلات تأمین اجتماعی بوده که این پروژه نیزتعیین تکلیف و فک قرارداد آن توسط دادگاه ابلاغ شده و بایستی سازمان تأمین اجتماعی آن را تحویل بگیرد.
 
 
هدفگذاری ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی از راه مولدسازی
 
زاهدی با اشاره به فعالیت‌های قابل توجه سازمان اقتصادی کوثر در بخش مولدسازی تصریح کرد: سال گذشته تعدادی از املاک و اراضی سازمان که سال‌های زیادی راکد و کم بازده بودند در دستور مولدسازی قرار گرفتند. مانند توسعه و تجهیز مجموعه‌های اقامتی و ورزشی استان‌های ایلام، کرمانشاه و شهر ساری. همچنین املاک راکدی در شهر‌های مشهد، مازندران، شهر ری و منطقه ۱۷ تهران تماماً به نفع جامعه ایثارگری و مردم آن منطقه مولدسازی شدند.
 
وی افزود: در ادامه سیاست ابلاغی مولدسازی، سازمان اقتصادی کوثر در سال گذشته ساخت ۱۳۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرد که این عدد در سال جاری به ۲۰۰۰ واحد مسکونی رسیده است.
 
ساختمان
تسریع، ارتقای کیفی و ارزان سازی ساخت مسکن
 
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری عمران و ساختمان معین کوثرگفت: با هماهنگی‌های لازم بین سازمان اقتصادی کوثر و وزارت راه و شهرسازی در آینده نزدیک، شاهد احیای دوباره کارخانه راکد بتن ریزی پاکدشت خواهیم بود تا در حوزه صنعتی سازی مسکن فعال شود.
 
زاهدی در پایان شاخص‌های تسریع، ارتقای کیفی و ارزان سازی ساخت مسکن را ۳ رویکرد و ویژگی اصلی احیای کارخانه بتن ریزی پاکدشت برشمرد.
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۳۰
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.