دستاورد سود ۳۰۰ درصدی، ره آورد سرمایه گذاری در نژاد آرین

دستاورد سود ۳۰۰ درصدی، ره آورد سرمایه گذاری در نژاد آرین
دکتر روح الله زحمت کش، مدیرعامل شرکت مرغ مادر دیزباد از تحقق هدف از پیش تعیین شده این شرکت مبنی بر رسیدن به سود ۳۰۰ درصدی سالیانه در سال مالی ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، زحمت کش با اعلام این خبر، افزود: رکورد سود ۳۰۰ درصدی درحالی برای شرکت مرغ دیزباد از مجموعه سازمان اقتصادی کوثر حاصل شد که ما شاهد چالش هایی مانند آزادسازی ارز ترجیهی و مشکل تهیه نهاده های اولیه بودیم.
 
وی گفت: درحالی که اکثر فعالان بخش طیور کشور، نژاد جوجه آرین را به نوعی تهدید و چالش در صنعت مرغ کشور می پندارند، سازمان اقتصادی کوثر به آرین به عنوان یک فرصت نگاه کرد که در نتیجه توانست هم سهم مرغ اجدادی خود را حفظ کند و هم فعالیت تولید گوشت و جوجه های مادری گوشتی خود را توسعه بخشد.
 
زحمت کش با بیان اینکه شرکت دیزباد توانست انتظار ناظر نظارتی وزارت جهادکشاورزی را برآورده سازد، تصریح کرد: در موضوع مرغ آرین و در ۳ سال اخیر بیش از ۶۵۰ هزار جوجه ریزی اجداد اتفاق افتاده که بیش از ۷۰ درصد این عدد را سازمان اقتصادی کوثر از طریق شرکت دیزباد انجام داده است.
زحمتکش
مدیرعامل شرکت مرغ مادر دیزباد گفت: تقریبا ۸۰ درصد فعالیت های این شرکت از طریق مشارکت با بخش خصوصی فعال در حوزه طیور انجام می شود که این مشارکت، عامل مهمی در رشد پایدار سوددهی این شرکت به شمار می رود. به عبارتی ۸۵ درصد از جوجه ریزی اجداد، ۸۰ درصد از جوجه ریزی مادری و ۱۰۰ درصد از جوجه ریزی گوشتی این شرکت از طریق مشارکت اتفاق افتاده است.
 
زحمت کش از صادرات تولیدات شرکت مرغ دیزباد به عنوان عامل دیگر موفقیت این شرکت نام برد و ادامه داد: بازارهای کشورهای همسایه فرصت بسیار خوبی را برای توسعه سوددهی شرکت ایجاد کرد و چشم انداز این شرکت، افزایش کشورهای هدف برای صدور تولیدات دیزباد است.
 
مدیرعامل شرکت مرغ مادر دیزباد از طرح ابتکاری این شرکت در تولید گوشت مرغ خبر داد و افزود: بالاترین سهم زنجیره مرغ گوشتی کشور ۵ درصد یعنی معادل ۱۲۵ هزار تن است اما طرحی که دیزباد ارائه داده تولید ۴۰۰ هزار تن یعنی پوشش ۲۰ درصد از سهم گوشت مرغ کشور را در بر می گیرد.
۴ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۱
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.