رشد ۲۱ درصدی سود تقسیمی زکوثر نسبت به سال گذشته

رشد ۲۱ درصدی سود تقسیمی زکوثر نسبت به سال گذشته
مجمع عمومی عادی سالیانه سهام شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با نماد «زکوثر» با حضور ۸۲ درصد سهامداران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ در محل سالن آمفی تئاتر شهید شاه حسینی سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی با حضور ۸۲  درصد سهامداران، نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضاء هیئت مدیره شرکت و سهامداران و همچنین حضور برخی سهامداران از طریق بستر مجازی برگزار شد.
جلسه
در این نشست که به ریاست دکتر حمیدرضا جعفری معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر به نمایندگی از شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر (سهامی عام) به عنوان رئیس مجمع، برگزار گردید، دکتر صدیقه شیروانی باقری شادان به نمایندگی از سازمان اقتصادی کوثر به سمت ناظر مجمع، عبدالرحمان کوچکی به نمایندگی از گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین کوثر (سهامی خاص)  به سمت ناظر مجمع و مهندس ابراهیم غلامی به سمت منشی مجمع انتخاب شدند.
 
پس از استماع گزارش فعالیت هیأت مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت های مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به تکالیف مقرر شده به هیأت مدیره شرکت مورد تصویب مجمع قرار گرفت.
 
در این مجمع، مهندس ابراهیم غلامی مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با بیان اینکه ارزش افزوده حوزه سرمایه گذاری کشاورزی کشور درسال ۱۴۰۱ نسبت به سایر بخش‌های تولیدی و اقتصادی کشور کمتر بود، گفت: خوشبختانه در شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با برنامه ریزی دقیق شاهد رشد خوبی در تولید بودیم بطوری که این هلدینگ در بخش طیور و دام سنگین توانست درسال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ رکورد جدیدی در سود عملیاتی خود ثبت کند و سهامداران بیشترین سود را از این اقدامات به دست آورده اند.
غلامی
دبیر مجمع عادی سالانه زکوثر در توضیح برنامه های آتی این گروه سرمایه گذاری، عنوان کرد: تمام شرکتهای تابعه موظف به ارائه برنامه اجرایی و عملیاتی متناسب به سودآوری مناسب شده اند و فعالیتهای آنها در چهارچوب این برنامه به صورت مستمر  رصد و پایش می شود. استمرار این ارزش آفرینی برای «زکوثر» با استفاده از همه ظرفیت های موجود و تلاش برای بهره وری بیشتر به خصوص در مولدسازی ظرفیت های راکد، از برنامه های محوری ما در سال مالی جدید خواهد بود.
 
گفتنی است در این جلسه، اعضاء هیئت مدیره حقوقی این شرکت برای مدت دو سال به این شرح انتخاب شدند: سازمان اقتصادی کوثر، شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین (سهامی عام)، شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر (سهامی عام)، شرکت توسعه مدیریت آوا نوین (سهامی عام)، شرکت نفت و گاز کوثر (سهامی خاص)، مؤسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر و شرکت سرمایه‌گذاری پاک اندیشان امین (سهامی خاص)
جلسه
همچنین روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات برای آگهی های شرکت انتخاب و سود سهام به مبلغ ۵۰۰ / ۶۵۷ / ۳  ریال (هر سهم ۳۳۰ / ۱ ریال) بین سهامداران تقسیم شد. این رقم حکایت از رشد ۹ / ۲۰ درصدی نسبت به سود پرداختی سال گذشته دارد.
۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۲۷
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.