نقش آفرینی کوثر در نهضت تمدن ساز اربعین

نقش آفرینی کوثر در نهضت تمدن ساز اربعین
سازمان اقتصادی کوثر با راه اندازی موکب هایی در شهرهای نجف و کربلا و ارائه خدمات رفاهی و پذیرایی به سهم خود در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی مشارکت فعال دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر؛ با توجه به مسافرت نزدیک به ۴ میلیون زائر ایرانی به عراق و احتمال افزایش این تعداد در روزهای آتی، سازمان اقتصادی کوثر نیز بر شمار خدمات خود به زائران اربعین حسینی افزود.
 
در این راستا شرکت سرمایه گذاری عمران و ساختمان معین کوثر با راه اندازی دو محل اسکان ویژه در نجف و کربلا، زیرساخت هایی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی ایجاد کرده است.
 
همچنین شرکت تولید مواد غذایی کوثر به چین سامین (مانیلو) در روزهای گذشته محموله ایی ۶۰ تنی از انواع کنسرو برای پذیرایی از زائران در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا به کشور عراق ارسال کرده است.
 
شایان ذکر است شرکت جمکو به منظور رفاه حال زائران چندین دستگاه دیزل ژنراتور برای تأمین برق موکب های اربعینی در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا مستقر کرده است.
 
به علاوه، مساعی و خدمات شرکت مرغ اجداد زربال در ارسال مواد غذایی برای زائران حسینی در موکب های بین راهی نجف تا کربلا موجب شد تا حجت الاسلام والمسلمین کاظمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف با اهدای لوح سپاس از مدیرعامل شرکت مرغ اجداد زربال قدردانی کند.
 
نیروگاه زاگرس کوثر نیز، هم زمان با بازگشت زائران حسینی از عراق با برپایی موکب از مسافران و زوار کربلای معلّا میزبانی می کند.
 
در پایان یادآور می شود، شورای عالی فرهنگی سازمان اقتصادی کوثر از مدت ها پیش با ایجاد تسهیلات ویژه برای کارکنان این سازمان و شرکت های تابعه و رفع موانع موجود، ساز و کار تدارک و اعزام کاروان کوثر به عتبات عالیات را فراهم کرده بود.
۱۳ شهریور ۱۴۰۲ ۱۰:۳۰
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.