احیاء شرکت های زیان ده در کوثر

احیاء شرکت های زیان ده در کوثر
معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر از احیاء ۶ شرکت زیان ده تا سودآوری ۲,۰۰۰ میلیارد ریالی این شرکت ها در سال مالی ۱۴۰۱ خبر داد.
دکترحمیدرضا جعفری درگفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، تغییر رویکرد سازمان در حوزه شرکت داری و اینکه سازمان تمام و کمال در خدمت بنیاد شهید و جامعه هدف قرار بگیرد را نقطه قوت سازمان اقتصادی کوثر نسبت به گذشته عنوان کرد و افزود: این تغییر رویکرد همراه با اصلاح ساختار و اجرای اقتصاد رهنما، باعث شد عملکرد تعداد ۶ شرکت از شرکت های سازمان که در سال مالی ۱۴۰۰مجموعاً بیش از ۱,۷۵۰ میلیارد ریال زیان تحمیل سهامداران خود و ذینفعان سازمان نمودند، در سال ۱۴۰۱ منجر به سود آوری شود. در این فرایند و با احیاء این شرکت ها علاوه بر توقف روند نزولی و زیاندهی آن‌ها، در سال مالی ۱۴۰۱ مجموعاً حدود ۲.۰۰۰ میلیارد ریال سود خالص و با کیفیت نصیب ذینفعان و جامعه ایثارگری شد. لازم به توضیح است به طور کلی در سال ۱۴۰۱، شاهد بهبود عملکرد ۷۰ درصد از شرکت‌های تابعه سازمان بودیم که از این میان سود خالص حدود ۵۳درصد از آنها بیش از ۲ برابر شده است.
 
معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به تنگناها و موانع سال مالی گذشته، کسب توفیقات جاری را بسیار مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ به دلایل مختلف سالی بسیار سخت برای سازمان اقتصادی کوثر بود که با اتخاذ استراتژیهای مناسب و راهبری اثربخش و خردمندانه هیات مدیره محترم و مدیرعامل محترم سازمان، بسیاری از این موانع برداشته و نتایج قابل قبولی حاصل شد که طی آن سازمان از مسیری پرچالش به مسیری رو به رشد سوق داده شد.
 
معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان اقتصادی کوثر گفت: مجموع درآمدهای سازمان و شرکت های تابعه در سال ۱۴۰۱ به نسبت سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ برابر شد که در نتیجه آن مجموع سود خالص شرکتها نیز بیش از ۲,۲ برابر گشت و این مورد توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکتها تائید شده است. در ارتباط با عملکرد سازمان اقتصادی کوثر نیز لازم به توضیح است سود خالص سازمان در سال ۱۴۰۱، بیش از ۲.۶ برابر سال ۱۴۰۰ می‌باشد که امیدواریم با تلاش همکاران در کلیه سطوح سازمان و شرکتها و این رشد عملکرد در سال مالی جاری نیز مجدد تکرار شود.
۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۲۹
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.